بنر سایت
 
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
تازه های خبر
1396/4/7 چهارشنبه
سالروز فاجعه ششم تیر 1360
سالروز سوءقصد به جان مقام معظم رهبری حضرت آیت‌ الله خامنه‌ای
تاریخ ایران اسلامی مشحون از صفحاتی تلخ است که از سوی معاندین و دشمنان نظام اسلامی رقم خورده و یکی از آن‌ها، حادثه ناگوار تروریستی سوءقصد به جان  مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌ الله خامنه‌ای  و  مجروح شدن معظم له در تاریخ ششم تیرماه 1360 است.
‌ بر کسی پوشیده نیست که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، توطئه‌های استکبار جهانی علیه نظام نوپای اسلامی فزونی گرفت و تجهیز و تقویت گروهکها و جریانات ضد انقلاب، یکی از این توطئه‌ها بود. این گروهکهای منحرف  و کوردل به علت عدم استقبال ایدئولوژی و افکار منحرف‌شان از سوی مردم، با دیدن روشنگری‌های صادقانة مردم از سوی بسیاری از رهبران و مسئولین نظام اسلامی، شروع به بمب‌گذاری در گوشه و کنار کشور و ترور روحانیون مبارز و انقلابی و حتی مردم عادی نمودند و شخصیتهای ارزشمندی را به شهادت رساندند. یکی از این گروهکها،‌ گروهک ضاله فرقان بود که با اندیشه التقاطی و منحرف خود در ترور شخصیتهای ارزشمند نظام قدم پیش نهاد.
در آن روز سیاه، مقام عظمای ولایت، حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای که نمایندگی امام (ره) در شورای عالی دفاع و نیز امامت جمعه تهران را بر عهده داشتند، در مسجد ابوذر تهران جهت روشنگری و پاسخ به پرسشهای مردم پشت تریبون قرار گرفتند، اما انفجار ضبط صوت بمب‌گذاری شده از سوی گروهک فرقان، باعث جراحت ایشان شد، اما مشیت و اراده خداوند بر این بود که معظم‌له برای آینده نظام حفظ شوند و به عنوان افتخار جانبازان کشور، در کنار جانبازان انقلاب اسلامی قرار بگیرند. معمار فرزانه انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) بعد از آن سوء‌قصد نافرجام فرمودند: «‌خداوند متعال را شکر که دشمنان اسلام را از گروهها و اشخاص احمق قرار داده است و خداوند را شکر که از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی هر نقشه که کشیدند و هر توطئه که چیدند، ملت فداکار را منسجم‌تر و پیوندها را مستحکم‌تر کردند.... اینان به کسی سوء قصد کردند که آوای دعوت او به صلاح و سداد ، در گوش مسلمین جهان طنین انداز است .... من به شما خامنه‌ای عزیز تبریک می‌گویم که در جبهه‌های نبرد با لباس سربازی و در پشت جبهه با لباس روحانی به این ملت مظلوم خدمت نموده و از خداوند متعال سلامت شما را برای ادامه خدمت به اسلام و مسلمین خواستارم.»
ایران اسلامی به عنوان یکی از قربانیان اصلی پدیده شوم ترور و خشونت در دنیا و منطقه، در طول این سال‌ها طعم تلخ ترور را همواره چشیده و از این روست که مبارزه با تروریسم و حمایت از ملت های مستضعف و مظلوم در هر نقطه از جهان، به عنوان یکی از اصول اصلی گفتمان انقلاب اسلامی بوده و خواهد بود.
موزه عبرت ایران، ضمن پاسداشت یاد و خاطرة همه شهدای انقلاب اسلامی و اعلام انزجار خود از عملکرد مذبوحانة گروهک ضدانقلاب در فاجعة ششم تیر 1360، بر این نظر است که اقدامات کور گروهک‌های آن سالها، امروز با حمایت همان مستکبرین و معاندین نظام اسلامی، در شکل و جامه‌ای نو با نام داعش بروز نموده و رجای واثق دارد که همة نقشه‌های شوم معاندین در ترور شخصیت‌های موثر نظام و ایجاد فضای رعب و وحشت ـ که دقیقاً رویة اسلاف و گروهک‌‌های اوایل انقلاب هست ـ راه به جایی نخواهد برد و رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (دام ظله) و دیگر مسئولین نظام، از هر آفت و گزندی مصون خواهند ماند، هم‌چنان‌که در فاجعه ششم تیر 1360 چنین شد.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
     
 
امتیاز دهی
 
 

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت