بنر سایت
 
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
تازه های خبر
1398/6/4 دوشنبه
در دیدار با خانواده شهید اندرزگو انجام شد: اهدای تصاویری از اسناد جدید ساواک و شهید در یک قاب

 در عصر روز شنبه دوم شهریور 1397 و در آستانه برگزاری نخستین جشنواره ادبی شهید اندرزگو، مسئولین و کارشناسان موزه عبرت ایران به همراه برخی از شخصیت‌های فرهنگی و ادبی کشور و فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، ضمن حضور در منزل شهید سیدعلی اندرزگو، تصاویری از اسناد جدید ساواک و آن شهید را که در یک قاب تزیین شده بود، به خانواده ایشان اهدا کردند.

در این مراسم که با اقامه نماز جماعت آغاز شد، مثیم نیلی مدیر مجمع ناشران انقلاب اسلامی ضمن قدردانی از تلاش‌های انقلابی آن شهید، برگزاری جشنواره ادبی شهید اندرزگو را گامی مهم در خنثی کردن تلاش ضدانقلاب برای تحریف تاریخ انقلاب اسلامی دانست و گفت که انگیزه اصلی برگزاری چنین جشنواره‌ای، تأکید مقام معظم رهبری برای مقابله با استکبار در تلاش مذبوحانه جهت تطهیر پهلوی است.

نیلی در ادامه، ضمن برشمردن تلاش ناشران فعال در حوزه ادبیات انقلاب اسلامی و فعالین جبهه فرهنگی انقلاب، خاطرنشان کرد، اگرچه در این مدت کارهای خوبی در حوزه ادبیات و تاریخ‌پژوهی انقلاب اسلامی صورت گرفته، اما قطعا هنوز کاری شایسته و بایسته صورت نگرفته و این جشنواره می‌کوشد جریان ادبی ارزنده‌ای را در جامعه کتابخوان راه‌اندازی نماید.

در ادامه، حاج قاسم تبریزی از موزه عبرت ایران، ضمن اشاره به برخی ویژگی‌های بارز شهید اندرزگو، ایشان را الگوی بارزی در دو حوزه خانواده ایرانی و مبارزه بی امان با طاغوت دانست.

در ادامه این دیدار، یکی از فرزندان آن شهید، با بیان برخی از خاطرات، گفت که خبر شهادت ایشان راُ برای نخستین بار، از زبان حضرت امام (ره)، در زمان حضورشان در مدرسه رفاه شنیدیم.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ