بنر سایت
 
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
تازه های خبر
1396/4/13 سه‌شنبه
مسافری از هند

 ناصره شارما نویسنده و خبرنگار هندی به همراه مدیریت موزه و گروهی از خبرنگاران از این موزه بازدید کرد. این خبرنگار و فرزندشان در پایان بازدید احساسات خویش را به رشته تحریر درآوردند.
خانم ناصره شارما همان  نویسنده و خبرنگار ی است که در مصاحبه با مهدی طحانیان همان نوجوان ۱۳ ساله، شرط محجبه بودن را برای مصاحبه پذیرفته بود. مهدی طحانیان، نوجوان سیزده ساله ای بود که در عملیات بیت المقدس در نوزده اردیبهشت 1361 به اسارت دشمن بعثی درآمد. مهدی همان نوجوانی است که یک سال پس از اسارت، در برابر درخواست خانم خبرنگاری بی حجاب برای مصاحبه، خطاب به شرط مصاحبه را محجبه شدن آن خبرنگار قرار داد و او مجبور شد تا حجاب خود را رعایت کند و همرزمش علیرضا رحیمی شعر زیر را خواند:

ای زن به تو از فاطمه این گونه خطاب است    ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است.


بنام خدا ...

بعد از دیدن موزه عبرت حالم دگرگون شد. مخصوصاً از دیدن مجسمه‌ها از هر لحاظ چه فنی باشد چه سیاسی. کشورهای دیگر هم زندان‌ها را نگاه داشتند اما با این کیفیت نه!
از دعوت شما سپاس‌گزارم
ناصره شرما - 03/07/2017

رنج ها ئی که زندانیان  در مدتی که در این زندان بوده اند را  می توان  لمس کرد.این  رنج ها و مشقات ها تحت مدیریت و نظارت مدیر محترم موزه به صورت زنده به تصویر کشیده شده است. باید همه بشریت  از چنین مکان هائی بازدید کنند تا وقتی که به قدرت رسیدند  چنین اعمالی را تکرار نکنند. دیدار از این زندان دومین دیدار من است و اولین دیدار من  بازدید از شکنجه  گاه نازی ها در آلمان بوده است.
با بهترین آرزوها
اویوئیم  زمان
دهلی – هند

عكس هاي مرتبط :
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
     
 
امتیاز دهی
 
 

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت