بنر سایت
 
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
تازه های خبر
1396/4/13 سه‌شنبه
امام خمینی(ره) هم فرهنگ‌ساز، هم استعمارستیز و هم آرمان‌گرا بود
 حدود شصت نفر از دانشجویان سراسر کشور که برای بازدید به موزه عبرت آمده بودند در محل آمفی تئاتر موزه با یکی از مبارزین انقلابی به گفتگو پرداختند.
محمد مهدی عبدخدائی از مبارزین سیاسی قبل از انقلاب اسلامی با اشاره به فعالیت استعمار در زمان مشروطه و دوران قاجار، ماموریت رضاخان را مذهب زدائی شیعه زدائی دین زدائی  قلمداد کرد. رضا خان قرآن و شرعیات را از مدارش برداشت و بی حجابی را رواج داد.
دبیر کل جمعیت فدائیان اسلام در ادامه سخنان خویش، فضای زمان مبارزات را چنین شرح داد:
«بعد از شهریور 1320 سه دسته پیدا شدند که قصد داشتند مبانی دین و مذهب را در جامعه ایران از بین ببرند: 1. خداباورستیز (توده‌ای‌ها و کمونیست‌ها) 2. دین‌باورستیزان (لائیک‌ها و سکولار ها) 3. شیعه‌باورستیزان (احمد کسروی). در مقابل اینها سه دسته دیگر قرار گرفته بودند: 1. فرهنگ‌سازان (بنیانگذار: مرحوم آیت‌الله العظمی بروجردی) 2. استعمارستیزان (به رهبری مرحوم آیت‌الله کاشانی) 3. آرمان‌گراها (شهید نواب صفوی)».
همچنین عبدخدائی ضمن بیان گوشه هائی از مبارزات و ویژگی های شهید نواب صفوی ،در زمینه فرهنگ سازی به تبیین  نقش آیت الله بروجردی پرداخت.
او با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد امام خمینی(ره) ، این‌گونه ادامه داد: « امام  هر سه ویژگی را دارا بود هم فرهنگ‌ساز، هم استعمارستیز و هم آرمان‌گرا بود. امام توانست تنها حکومت مستقل را در خاور میانه و در این بخش از جهان تاسیس کند.
پس از سخنرانی آقای عبدخدائی دانشجویان از بخش های مختلف موزه عبرت ایران بازدید کردند.
عكس هاي مرتبط :
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
     
 
امتیاز دهی
 
 

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت